Facebook Mail urcitepoleti divadlo

Archiv akcí v Hradci Králové

Akce 2024

Malý princ a putování vesmírem - pokračování

Malý princ a putování vesmírem - pokračování 13.02.2024 - 29.03.2024

od 12.03.2024 - 29.3.2024

V připravovaném programu budeme putovat s Malým Princem po cizích planetách a získávat poznání, které umí dát jen odvaha, přátelství a láska. Krátce se začteme do knížky Antoine de Saint-Exupéryho a necháme se inspirovat krásnými obrazy Michala Těhela. V další části programu nahlédneme do opravdového kaleidoskopu a podíváme se na svět očima umělkyně Michelle Maštalířové. Se staršími dětmi prozkoumáme geometrické tvary a fraktály. Vše nové nakonec ztvárníme ve výtvarné dílně. 

Akce 2023

Malý princ a vesmírné tajemství

Malý princ a vesmírné tajemství 31.10.2023 - 17.10.2023

Pro MŠ a první stupeň ZŠ

V připravovaném programu budeme putovat s Malým Princem po cizích planetách a získávat poznání, které umí dát jen odvaha, přátelství a láska. Krátce se začteme do knížky Antoine de Saint-Exupéryho a necháme se inspirovat krásnými obrazy Michala Těhela. V další části programu nahlédneme do opravdového kaleidoskopu a podíváme se na svět očima umělkyně Michelle Maštalířové. Se staršími dětmi prozkoumáme geometrické tvary a fraktály. Vše nové nakonec ztvárníme ve výtvarné dílně. 

Program i výtvarná dílna budou přozpůsobeny věku dětí:-).

Líhnutí kuřátek a bahenní strašidlo!

Líhnutí kuřátek a bahenní strašidlo! 15.05.2023 - 20.07.2023

V rámci výstavy “Čtyři roční období” s hravými obrázky Andrey Popprové se můžete stát součástí neobyčejného zážitku! Jaro a přicházející letní dny nám zprostředkují mimo jiné také zázrak narození – uvidíte líhnutí kuřátek na vlastní oči!!!.

V Ateliéru Hudebního divadla dětem jsme pro Vás připravili okouzlující výstavu originálních obrázků české kreslířky a autorky dětských knížek: „Pavoučí prázdniny”, „Jaro je tu”, „Oříškový podzim” a „Čekání na Vánoce” - Andrey Popprové. Pokud jste letos v březnu či dubnu nenavštívili náš ateliér s tématem jarních tradic a obyčejů, přijďte to honem dohnat a odnést si k občerstvujícímu kulturnímu zážitku i zážitek vskutku speciální! Tato výstava je obohacena živými roztomilými kuřátky a křepelčími mláďátky velkými jen jako palec, která se líhnou přímo před zraky dětí:-).

Výukový program navazuje na celoroční nejznámější tradice, zvky a obyčeje, vztahující se k vystavenému dílu. Avšak tentokrát se vydáme s hlavními hrdiny knížek Andrey Popprové po rozkvetlé a voňavé cestě za českými hrady a zámky, budeme čistit studánku a setkáme se i s BAHENNÍM STRAŠIDLEM:-). V menších skupinkách si vyplníme autorčiny kvízy a seznámíme se s prostorovými vystřihovánkami ze jmenovaných knížek. Každé dítě si navíc odnese mimo svého výrobku z výtvarné dílny také dárek na léto!

Dárek pro každé dítě: Bublifuk:-)

Výtvarná dílna: výroba zvířátek z barevného papíru. Technika: vystřihování, lepení, skládání a kresba. Výtvarný materiál je součástí.

Více fotografií z akce zde

Jaro je tu!

Jaro je tu! 13.03.2023 - 28.04.2023

Vystavuje: Andrea Popprová

Není náhodou, že se toto veselé zvolání objevuje u mnoha tvůrců a v mnohých autorských dílech, jen co venku začnou tát ledy a sluníčko se snaží vytahovat z hlíny každičké klíčící semínko:-). Také v Ateliéru Hudebního divadla dětem na Starém náměstí  začíná být opět veselo! Jak s písničkami Michaely Novozámské, jejíž písničku s názvem “Jaro je tu!” si můžete poslechnout, tak s knížkami výtvarnice Andrey Popprové, z jejíž stejnojmenné knížky si budeme při našem jarním programu s výtvarnou dílnou číst a inspirovat se jarními tradicemi… Hra námětů a  barev na originálních obrázcích ilustrátorky mnoha knížek a dětských časopisů jistě rozzáří naše oči a naplní malé i velké návštěvníky dobrou náladou až hluboko do srdíčka:-). Ve výukové chvilce si připomeneme jarní zvyky a obyčeje: od Masopustu přes lidové karnevalové masky, stará řemesla a vtipné hádanky, přes tradiční pečení, zdobení až k velikonočnímu poselství. Odtud se z křesťanských tradic přeneseme po časové ose svátků a ukážeme si malování kraslic, pletení pomlázky, výrobu píšťalky a zázračný proces růstu od semínka k rostlince.

V našem ateliéru opět uvidíte mnoho inspirace na jarní výzdobu a jarní tvoření:-). S dětmi ve výtvarné dílně si vyrobíme slepičku a další zvířátka. Možná i z roliček záchodového papíru a čtvrtky:-). Kuřátka, slepičky a zajíčky dozdobíme barevnou vlnou, pastelkami a dalším výtvarným materiálem. Výtvarná dílna bude jako vždy přizpůsobena věku dětí a své výrobky si každý odnese domů!

 

Více fotografií z akce zde
Akce 2021

Od podzimu do Vánoc!

Od podzimu do Vánoc! 24.11.2021 - 31.12.2021
Malování na ručně foukané velké zdoby můžete zažít v rámci programu: Od podzimu do Vánoc!
Termín: 24.11. - 17.12. 2021 pro školy a MŠ
Pro veřejnost vystavujeme až do 30. prosince!!!
Vystavuje: Andrea Popprová 
Lidé od pradávna žili ve skupinách, rodech, vytvářeli komunity a společenství. Také biblickému Adamovi nebylo dobře samotnému a proto mu Bůh stvořil Evu:-). Člověk je prostě tvor společenský. A tak lidé vždy hledali rozličné způsoby, motivace a důvody, které by je spojovaly a obohacovaly. Jedním z takových důvodů jsou svátky, tradice, obyčeje a zvyky, které vytvářejí kulturu našeho národa. V rámci této naší výstavy s programem a výtvarnou dílnou si s dětmi připomeneme oslavy svátků konané Od podzimu do vánoc! Povyprávíme si, jak se tradičně připravit na Dušičky, na Svatého Martina, jaké poselství nám přinesla Svatá Kateřina, Ondřej, Barbora, Mikuláš, Lucie a co nás čeká v závěru Adventu? Oprostíme se na chvíli od jakékoliv ideologie a podíváme se na staré zvyky a obyčeje jako na společenský výsledek vývoje a kulturnosti našeho národa:-). Videozáznam z Vánoční výstavy z předešlých let.
V rámci výstavy se dozvíte, jak jednoduše s dětmi vyrobit lampión, dýni z toaletního papíru, adventní věnec z jehličí a kukuřičného šustí, jak vyrobit adventní kalendář i létající betlémskou hvězdu! Proběhne také prezentace nové knížky Andrey Popprové, Čekání na Vánoce.
Ve výtvarné dílně si děti ozdobí foukané ozdoby 9 cm od firmy Han z Jičína.
Objednejte program telefonicky na tel.č.: 777744962
Více fotografií z akce zde
Akce 2020

Barevný podzim

Barevný podzim 12.10.2020 - 30.11.2020

Příroda a její dary, jsou inspirací podzimního programu Ateliéru HDD. Prozkoumáme s dětmi barvy a plody, kterými nás příroda každoročně obohacuje, než se uloží k zimnímu spánku. Stěhovaví ptáci již odletěli do teplých krajů a ze severu přilétají havrani.... Časté ranní mlhy a studené deště vystřídají slunečné teplé dny a lidé se začínají strojit do teplého oblečení.... Formou prožitkového učení si s dětmi připomeneme tradiční zvyklosti i staré pranostiky. Vždyť než nastane čas Adventu, musíme stihnout tzv.: dožínky, dočesné, vinobraní a všelijaké poutě:-). Ukážeme si výrobu originálních figurek nebo šperků z brambor, kaštanů, žaludů, slámy, obilných zrn a klasů, šípku, ořechů a dalších plodů. Také na dušičky nebo halloween se inspirujeme tradiční i vtipnou výzdobou.

Vystavuje: ilustrátorka Andrea Popprová (těšíme se také na vydání nové, podzimí knížky, které se kvůli covid opatřením bohužel opozdilo)

Kreativní dílna pro školáky: Výroba dýně z barevného krepového papíru, klacíku  a toaletního papíru

Kreativní dílna pro předškoláky: čtení a doplňování podzimní dokreslovánky od Andrey Popprové "Rozcuchánek"

Více fotografií z akce zde

Kůň pro hrdinu

Kůň pro hrdinu 18.03.2020 - 05.10.2020

Hrdinství jako téma jarní výstavy s programem a výtvarnou dílnou. A to nejen hrdinství zvířátek, jako přátel lidí, ale hlavně hrdinství člověčí. Seznámíme se s příběhem léčivého koně, silného slona a odhodlaného motýla. Zamyslíme se také nad poselstvím velikonočního biblického příběhu a hlavně budeme zkoumat vlastnosti lásky ve vlastním srdci:-)

Veselé obrázky ilustrátorky Andrey Popprové, autorky mnohých dětských knížek jako jsou: Jaro je tu,  Pohádky ze sluneční zahrádky, Lesní školka, Malované příběhy - nás okouzlí. Knížky budou u nás k nahlédnutí. Mistrovské obrazy světoznámého malíře Michaila Ščigola, který vystavuje v mnohých galeriích světa nás jistě a něžně dovedou k zamyšlení.

Výtvarná dílna: Výroba vlastního „koníka pro hrdinu“ jako spodové loutky na tyčce. Starší děti budou zdobit uzdu koně akvarelovými pastelkami v kombinaci s barevnými korálky a vázat hřívu z vlny na uzlíky. Pro nejmenší návštěvníky jsme připravili dokreslovánku „motýla od ilustrátorky Andrey Popprové a zdobení křídel také akvarelovými barvami v kombinaci s barevnými korálky.

Výstava s programem neproběhla kvůli Covid 19 :-(. Bylo však možné ateliér individuálně navštívit a potěšit se vystavovaným dílem. Virtuální prohlídka výstavy zde!

 

 

Akce 2019

Šijeme si vánoce

Šijeme si vánoce 26.11.2019 - 23.12.2019

Tato vánoční výstava úzce navazuje na ředchozí téma o odívání. Návštěvníci, kteří u nás navštívili podzimní výstavu s názvem "Co nám sluší" nyní u nás navíc uvidí roztomilý figurkový betlém od Dany Hanušové. Každý návštěvník si může vlastoručně ozdobit foukanou vánoční ozdobu od firmy Han z Jičína a přizdobit svůj výrobek velkou bílou mašlí od firmy Stuha a.s. z Dobrušky!!!

Vystavují: Karolína Vanc

Markéta Hajná a Jilemnický spolek paní a dívek - historické kousky spodního prádla a výšivka

Dana Hanušová - textilní figurkový betlém

Šárka Svobodová - osobité zimní obrázky pro děti

V závěru programu si děti zazpívají vánoční koledy podle karaoke zpracování písniček Michaely Novozámské.

Pohádka: Tři dědci

 

Více fotografií z akce zde

Co nám sluší?

Co nám sluší? 18.11.2019 - 30.11.2019

Aneb historie odívání a spodního prádla...

Vystavují: Markéta Hajná a Jilemnický spolek paní a dívek

sl. Popovičová - modrotisky a výšivky

Karolína Vanclová – Karolina Vanc

Ukázky techniky přímého a negativního tisku, modrotisk na vlastní oči!

Program (cca 55 minut): Jaké barvy, vzory a střihy sluší určitému typu člověka? Co si oblékáme v jednotlivých ročních obdobích? Jaké rozdíly v oblékání a kulturní módní zvyky vidíme v jiných částech světa? Poznáš rozdíly v materiálech - hedvábí, damašek, bavlna? Odkud pocházejí?

Společně zapřemýšlíme nad tím, proč nosíme oblečení, jaké byly jeho historické proměny, k čemu je důležitá správná volba oděvu a co o ní zpívá Jan Werich ve své písničce “Šaty dělaj člověka”. S vtipnou pohádkou “Císařovay nové šaty” Hanse Christiana Andersena si na závěr programu odneseme ponaučení: Moudřejší je přemýšlet o oblékání rozumně, za účelem funkce, slušivosti a v rámci společenské události, nikoliv jen jako o módním trendu, abychom nedopadli jako fintivý císař z pohádky nebo jako hlupák s prázdnou peněženkou:)

Kreativní dílna: Práce s textiliemi, barvami a tiskem. Každý se zde stává originálním módním návrhářem!!! Své výrobky si děti odnesou domů.

Více fotografií z akce zde

Jako pramínek živé vody

Jako pramínek živé vody 14.02.2019 - 31.08.2019

Od 25. března 

Vystavují: Jakub Ječmínek - malba

                  Lucie Esrnestová - ilustrace na téma voda

Prezentace knihy: "Nevšední výprava".  Lenka a Terezka v podivuhodném světě vody.

Autorkou knihy je: Britta Bögerová 

Ilustrovala: Stefanie Saghriová 

Knihu vydal Státní zdravotní ústav a SOVAK ČR. 

Výuková část jarní výstavy s programem přinese odpovědi na otázky:

Co je voda? Jak je důležitá pro život? V jakých formách se na Zemi nachází? Co voda umí? Jak chráníme vodní zdroje? Jak vodu využíváme? Jak si udělat svůj miniaturní koloběh vody nebo vlastní mrak ve sklenici od marmelády? Jak si připravit osvěžující nápoje z vody z kohoutku:-) Jak si zahrát písničku na skleničky plné vody?

Děti se v rámci programu seznamují s termíny jako je koloběh vody, kondenzace, filtrace atd. Na praktických příkladech si dobře představí, v jakých přibližných poměrech se na zemi nachází voda slaná a sladká, jak je možné, že se ani kapka vody ze světa neztratí a jak probíhá čištění vody. Praogram výstavy děti motivuje k tomu, aby si vody vážily a naučily se s ní zacházet a šetřit.

Výtvarná dílna: Výroba dešťové girlandy - práce s papírem, akvarelovými pastelkami a textilem.

Výtvarná dílna bude doplněna o poslech písniček na téma voda, jaro a příroda od Michaely Novozámské. 

Všechny výrobky si děti odnášejí domů! :-)

 

Akce 2018

Vánočně spolu

Vánočně spolu 19.11.2018 - 22.12.2018
 
Vánočně spolu
Vystavují: půvabné a originální  filmové loutky a kulisy: režisérka, výtvarnice a animátorka Kristýna Dufková
proutěné kočárky: Pavlína Bartíková
veselé kresby Markéta Vydrová z knihy: Zimní škola v přírodě 
něžné krajky zapůjčila Krajkářská škola Vamberk
 
Milí přátelé kreativních programů pro děti, srdečně Vás zveme na vyjímečnou výstavu s názvem Vánočně spolu.
Tentokrát máme zaměřeno na rodinnou výchovu! A se zvědavostí, nám vlastní, se s Vámi těšíme, jakou atmosféru vykouzlí v Ateliéru HDD filmové loutky, kulisy a obrazy Kristýny Dufkové, animátorky dětského večerníčku “Povídání o mamince a tatínkovi”.
Nejen postavičky z českých večerníčků, ale také “papírové hrátky” v rámci výtvarné dílny, nebo-li večerníčkové lístky z pohádek, nám pomohou společně vykouzlit ty nejkrásnější vánoce, které bychom si přáli. Nejen pro sebe, ale pro své blízké, pro celou rodinu! Pokusíme se vytvořit pouto přátelství a soudržnosti tak, aby se neroztrhlo. A pokud se tomu v některých životních etapách tak přeci jen stane, připomene si návrat k zázraku narození, jeho krásu, úžas a nejhlubší hodnoty, které dostáváme od života jen tak, zadarmo:-)
Více fotografií z akce zde

Tajemství lesa a volání stromů

Tajemství lesa a volání stromů 14.09.2018 - 11.11.2018

Výukový program: od 24.9 do 6.11.2018

Mají stromy vrásky? Proč se kůra stromů sama loupe? Umí stromy mluvit? Co je les a co prales? Kdo jsou kamarádi stromů a existuje lesní internet?

Výukový program dětem navíc prozradí, zda jsou pro stromy zdravé “ mokré nohy” a zda houby lesu prospívají:-). Přijďte spolu s dětmi nadechnout lesního tajemství, a dozvědět se mnoho zajímavostí o životě a komunikaci stromů. (program je vhodný pro 1-5 třídy ZŠ a je přizpůsoben také pro menší děti z Mateřských škol!)

Během vyprávění se seznámíme s grafickými technikami - dřevořez, dřevoryt, suchá jehla linoryt a frotáž. Součástí výstavy budou také originální díla studentů grafické tvorby na Univerzitě Hradec Králové pod vedením Mgr. Lubomíra Netušila. Do lesního světa nás dále uvedou obrazy Barbory Heřmanové a Blanky Urbanové.

Ve výtvarné dílně si děti vyzkouší grafickou techniku zvanou „frotáž,“ pomocí níž si vytvoří lesního skřítka “Podzimníka". Své výrobky si děti odnesou domů!

Při závěrečném čtení z knihy Františka Skály „Jak Cílek Lídu našel se znovu ocitneme přímo uprostřed lesního světa a domova podivuhodných stvoření, která obývají nejtajnější zákoutí naší české přírody. 

Program rezervujte na tel.č.: 777744957 (pouze pro skupiny)

 

Více fotografií z akce zde

Kdo to klepe na vrátka - navštívá nás kuřátka!

Kdo to klepe na vrátka - navštívá nás kuřátka! 05.06.2018 - 17.06.2018

Právě probíhá v Atelier Hudebního divadla dětem: Výstava s programem a výtvarnou dílnou a líhnutí kuřátek na vlastní oči!

Obrazy se zvířátky zde vystavují: Lenka Vybíralová, Jaroslava Fišerová, Gabriela Popovicová. 
Uvidíte u nás kuřátka Brahmánky a legrační slepičky Hedvábničky. Společně se dozvíme více informací o tom, jak kuřátka a slepičky žijí, čím se živí a co vše následuje předtím, než se kuřátko vylíhne.

Výtvarné dílny: vyrobíme si s dětmi barevnou slepičku na zavěšení:-)

Pro veřejnost 16.6. 2018 - Vstupné dobrovolné!

Roboti a vynálezy

Roboti a vynálezy 19.02.2018 - 08.04.2018
 
"Vynálezci, vědátoři, víc nápadů pokrok tvoří!"
 
Tentokrát je výstava určena všem zvídavcům, objevitelům a vynálezcům... Prostě všem, kteří se chtějí něco nového dozvědět, naučit, vyzkoušet a nebojí se vědy...
 
Uvidíte přístroje Vašich babiček a dědečků, dozvíte se něco o nejslavnějších technických objevech a jejich vynálezcích. K vidění bude například: gramofon, kazetový a kotoučový přehrávač, fotoaparát na negativ, starý fén a žehlička na prádlo, klasický vytáčecí telefon, promítačka na diáky, loupač na jablka a mnohé další... Čekají na vás nejen všelijaké exempláře a vymoženosti, ale zejména malby akademického malíře Josefa Sasky, grafické ilustrace Tomáše Pernického a pozoruhodní veselí roboti, které vyrábí Otto Stoupa. Ti Vás určitě namotivují s chytrému využití starých domácích spotřebičů a použitých věcí pro výrobu tecnických či estetických legračních kamarádů… :-) Dále budou k vidění také historické exponáty z Muzea techniky v Loukově.
 
Výtvarné dílny: vyrobíme si vlastní kaleidoskop
Akce 2017

Vánoce v pohádce

Vánoce v pohádce 26.11.2017 - 31.12.2017

Vánoce v pohádce a kouzelný adventní kalendář

Vystavují: Šárka Svobodová, Jarmila Haldová, Jindřich Čapek a Pavlína Váchová

Dětské putování napříč časem a prostorem skrze zvláštní adventní kalendář. Krásná kniha norského autora Josteina Gaardera - “Kouzelný kalendář”, nás zavede společně s průvodcem do dávných časů, pozdravit Ježíška do Betléma. Pomocí napínavého, až detektivního příběhu se ztotožníme s chlapcem Jáchymem, který otevírá okénko po okénku adventního kalendáře, den po dni rozplétá zdánlivě zamotaný příběh. Ten se vyjasní v posledním okénku - 24 . prosince, kdy jsou štěstím obdarováni všichni účastníci vyprávění. Ve výstavním prostoru nám pomůže dotvořit celou atmosféru velká kulisa adventního kalendáře, který pro nás skrývá překvapení na každý nový den!!! 

Výtvarná dílna: vyrobíme si vánoční ozdobu - malý betlémek ze dřevěných špachtlí a textilu

V našem prodejním koutku si můžete zakoupit tradiční adventní kalendáře od Josefa Lady za 55,- Kč ! 

Videozáznam z výstavy, na které proběhly náslechy pro studenty pedagogického a výtvarného oboru Univerzity HK.

Který vlk vyhraje?

Který vlk vyhraje? 25.09.2017 - 05.11.2017

Který vlk vyhraje?

Vystavují: Lucie Lomová, Jan Šorm, Lucie Tláskalová a výrobce dětských teepee Lili&Co 
Ateliér HDD si pro Vás po letních prázdninách připravil vzrušující setkání s indiány! Přijďte si spolu s dětmi poslechnout a prožít dobrodružství naplněné mystickým uměním a moudrostí starých indiánských kmenů. Seznámíme se s příběhem indiána Čerwiuše a jeho přítele - českého cestovatele Alberta Vojtěcha Friče. Ten svého kamaráda přivezl do Prahy poprvé před sto lety a věřte, nebo ne, bylo to pozdvižení!
Jedinečný příběh Indiána Čerwiuše a cestovatele Vojtěcha Friče z historických pramenů zpracovala a ilustrovala v komiksové podobě ilustrátorka Lucie Lomová. Ta také vystavuje své originální komiksové kresby. Tyto jedinečné ilustrace budete mít možnost zhlédnout právě u nás v Ateliéru HDD. Dále pak u nás vystavují: 

Ve výtvarných dílnách si s dětmi vyrobíme barevné vyplétané lapače snů – indiánské amulety. Své výrobky si děti jako vždy odnesou domů 

 

Videozáznam z výstavy a programu

Více fotografií z akce zde

Magický cirkus

Magický cirkus 26.04.2017 - 31.08.2017

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální událost! "Dámy a pánové - nenechte si ujít, co jsme pro Vás připravili v Ateliéru HDD na Starém náměstí od května, v průběhu Dětských dnů, až do konce školního roku!" (A pro zájemce lze program objednat také o prázdninách :-))

Čáry, kouzla, iluze a akrobacie! To vše v podání skutečných žonglérů magického Nového cirkusu a herců Hudebního divadla dětem :-)

Umělecké vystoupení s ukázkami a výukou dovedností skupiny Alterna, děti uchvátí nejen v rámci programu. Triky a pohybové kreace, jimž se děti naučí, je následně zabaví v rámci každé volné chvíle! Ve školce na zahrádce, při cvičení, o přestávkách ve škole a hlavně i doma ve volném čase namísto obrazovky!!!  …Jaro je tu, proto nabídneme dětem náměty k pohybu na čerstvém vzduchu a „žonglovací hračky“, se kterými se naučí a které si i samy vyrobí.

Výuková část: Co je Nový cirkus? V čem spočívá kouzlo Novém cirkusu oproti cirkusu klasickému, jak ho známe? Na otázky zvídavých návštěvníků odpoví krátké nahlédnutí do historie vzniku cirkusu v hereckém podání a vtipné verše Miriam Bendové. Také výuková část je plná přizpůsobených živých ukázek kontaktního žonglování, manipulace s iluzivními předměty a párová akrobacie.

Vystavují:  Magickou atmosféru v iluzivním šapitó doplní svými obrazy Iveta Autrattová a Stanislav Škoda.

Výtvarné dílny: vyrobíme si barevný žonglovací míček, se kterým se děti určitě nudit nebudou. Všechny výrobky si děti odnesou domů! Tento výrobek bude dětem sloužit pro trénink koordinace pohybů, posilovat L a P hemisféru a trénovat rovnováhu. Dobře se hodí pro volný čas a společně s odkazy na výuková videa, které od nás jako bonus obdržíte, je také přípravou na veselé jarní a po té i dlouhé letní prázdninové dny.

Více fotografií z akce zde

Nečekáme - vyplouváme!

Nečekáme - vyplouváme! 09.01.2017 - 21.04.2017

Od 6.2. 2017

Vystavují: Lucie Ernestová a Daria Bernadetta Novotná

Námořníci, badatelé či lovci mořských příšer, máte odvahu vytvořit další dobrodružné příběhy, které se možná stanou legendou? Podobně, jako fantastická kniha Julese Vernea 20 000 mil pod mořem? Jak si vysvětlujete záhadu mnoha potopených lodí? Věříte na podmořské obří netvory nebo zůstáváte na straně vědeckých důkazů ichtyologů s nimiž se rádi dáváte do poznávání mořských živočichů a vodního světa?

Vydejte se s námi přes Tichý oceán až k australským břehům, kde lidé poprvé v r. 1866 spatřili legendární Krakatici! Poznejte s námi vzdálené kontinenty, tajuplné vodní hlubiny, roztodivné živočichy, naučte se vázat námořnické uzly i kreslit mapy! A možná na našich cestách potkáme kapitána Nema s jeho ponorkou Nautilus…. Mimochodem věděli jste, že Nemo znamená Nikdo? 

Výtvarné dílny pro MŠ: V rámci individuální i skupinové práce vyrobíme mapu naší plavby! Využijeme netradiční materiály: písek, mušle a budeme rozmývat akvarelové pastelky vodou…

Výtvarné dílny pro ZŠ: Vyrobíme s dětmi origamy - loďku nebo plachetnici z papíru při jejímž specifickém zdobení se naučíme také techniku rozmývání akvarelových pastelek!

 

Více fotografií z akce zde
Akce 2016

Cesta za hvězdou vesmírnou oblohou

Cesta za hvězdou vesmírnou oblohou 17.11.2016 - 31.12.2016

Připravujeme pro Vás okouzlující putování po vesmírné obloze za novou hvězdou, která dokázala a dodnes umí probouzet lásku v lidských srcích....

Výstava s programem a výtvarnou dílnou přinese jak malování na velké vánoční koule a špice pro parádu vánočního stromku, tak samozřejmě příběh o narození Ježíše Krista. V poutavém výkladu, tentokrát při cestování vesmírnou oblohou, doputujeme až k nové betlémské hvězdě, která se rozzářila na nebi. Tradiční a nehynoucí „Vánoční příběh“ si v závěru programu také promítneme na plátno…

Ateliér HDD se pro očekávaný sváteční čas promění ve vesmírné nekonečno, které jsme vytvořili také díky spolupráci s Královéhradeckou hvězdárnou. Ta zapůjčila vesmírný dalekohled, fotografie a plakáty vesmíru.  Ke kouzelné a tajuplné atmosféře Vánoc nás dále naladí jedinečné litografie Markéty Kotkové a energetické obrazy paní Jany Kateřiny Kastnerové.

Ve výtvarné dílně: si každé dítě namaluje svou hvězdu navelkou Vánoční ozdobu a vyzdobí třpytivým materiálem od firmy HAN. Prvních šest přihlášených tříd bude zdobit velké vánoční špice! Všechny výrobky si děti odnesou domů v krabicích od firmy: www.kartonyobaly.cz

V rámci mikulášských termínů máme pro každé dítě připravenou mikulášskou nadílku!

Více fotografií z akce zde

„Příběhy nitek, látek a textilního řemesla“

„Příběhy nitek, látek a textilního řemesla“ 15.08.2016 - 06.11.2016

Vystavují: Světlana Hart a studentky z Pedagogické fakulty Hradec Králové obor textilní tvorba. Vystavují studentky: Gabriela Popovičová, Kateřina Zelingerová, , Kateřina Kvapilová a Daniela Barochová.

Program pro MŠ a ZŠ: 

Společně s dětmi jsme se ocitli ve světě nitek, látek a textilního řemesla. Poslechli jsme si jejich poutavé příběhy a viděli si jejich bohaté využití. Seznámili jsme se s řemeslnými nástroji pro zpracování textilu. Poznali jsme: vřetánko, tkalcovský člunek s cívku, kracli a největší zajímavostí byl opravdický kokon bource morušového! Návštěvníci nahlédli do procesu krásného tradičního řemesla i takzvaného suchého plstění jehlou. Sami si mohli vyzkoušet manipulaci s jednotlivými řemeslnými nástroji a výrobu plstěných náušnic! 

 

Více fotografií z akce zde

„Neváhejte ani chvíli, uvidíte jarní divy!“

„Neváhejte ani chvíli, uvidíte jarní divy!“ 05.04.2016 - 17.06.2016

Vystavují: Markéta Vydrová, Jana Soběslavová a Lýdie Birkeová Mrázová

Téma programu: Nová výstava okouzlí nejen Vaše oči, ale tentokrát také smysly! Naukou o jarních květinách i o umění a vůni bylinek nás bude provázet skřítek Šalvěj od současné ilustrátorky Markéty Vydrové.  Šalvěj probudí všechna ospalá semínka a vysvětlí nám, co všechno umí kopřiva, jak voní levandule, která bylinka je na dobrou mysl, proč toužíme po tužebníku, který utužuje zdraví a čím vším nám příroda dodává životní energii?

Čtení z knihy: Můj skřítek Šalvěj - skřítkosnění

Videozáznam z výstavy:

Výtvarné dílny: Děti budou velkými zahradníky a každý si zaseje své malinkaté semínko do vlastního „sadebníčku“. Ten si i s popisem rostliny odnese každé dítě domů:-)

videozáznam-sázení semínek

Dárek pro paní učitelky: velký sluníčkový plakát formátu A1 od Honzy Volfa do každé třídy zdarma! 

Výstava je prodejní, zakoupíte u nás krásné a originální knihy z autorčiny dílny a další krásné umělecké předměty od vystavujících autorů.

 

 

Více fotografií z akce zde

Dřevo, kov a sklo - materiály pro užitek i potěšení

Dřevo, kov a sklo - materiály pro užitek i potěšení 20.01.2016 - 27.03.2016

Přijďte s dětmi rozkrýt hluboké taje dřeva a potěšit se uměním současných českých mistrů“ 

(pro děti 1. stupně ZŠ a děti MŠ, délka programu 45 minut)

Výstava umělce Martina Patřičného, který tvoří netradiční obrazy a struktury ze dřeva. Tento umělec vedl dokument České televize "Kus dřeva ze stromu". K vidění budou také dřevěné loutky Petra Skácela, plechové hračky Kovap a skleněné nádoby a šperky zdobené cínem od Ladislavy Růžičkové….. Výstavu doplní různé řemeslné výrobky českých současných umělcůa krátce nahlédneme do truhlářského řemesla v akci:-)… Společně zjistíme, že dřevo žije a také například plave, krásně voní a můžeme z něj vyrobit užitečné věci …

Děti se dozví překvapivé informace ze života stromu, nahlédnou pod pokličku starého řemesla a vyzkouší si fascinující vlastnosti dřeva i ostatních materiálů. Součástí výstavy budou jednoduché truhlářské nástroje a přímo v Ateliéru si předvedeme, jak se používají.

Videozáznam zde:

Ve výtvarných dílnách si děti vyrobí z připravených malých špalíčků vlastní malované domino, které si budou moci s kamarády ve škole zahrát! Nebo si vyrobí náramek z barevných skleněných korálků a odnesou si sáček s korálky na další vyrábění!

Výstava je prodejní, uvidíte, že nádherným plechovým hračkám firmy Kovap neodoláte! Pro děti budou v prodeji kovové cvakačky do 30,- A dospělí návštěvníci jistě podlehnou natahovacím beruškám a náklaďákům v cenách od 150,-!  www.kovap.cz

Akce 2015

České vánoční zvyky a obyčeje

České vánoční zvyky a obyčeje 21.11.2015 - 31.12.2015

Tato vánoční expozice jistě na každého návštěvníka dýchne láskyplnou atmosféru a budete se zde cítit s Vašimi dětmi jako u rodinného krbu! Uvidíte pravé skvosty lidské dovednosti a fantazie, které vytvoří až pohádkové prostředí pro dny Adventu a Vánočních svátků. 

Uvidíte: 1) velký figurkový „Pohádkový betlém“ Jaroslava Šifaldy!

2) různé druhy zdobení vánočních stromečků!

3) v teple krbových kamen (zapůjčil Hornbach) se můžete podívat na vánoční videoklipy, vyzkoušet si lití olova, pouštění lodiček ze skořápek, krájení jablíčka, házení střevíců, zpívání vánočních koled

4) potěšíte se nádhernými obrazy se zimní krajinou od Františka Kavána, významného českého malíře, krajináře, básníka a překladatele z ruštiny. František Kaván studoval na pražské Akademii v krajinářském ateliéru u Julia Mařáka. (Obrazy zapůjčilo Krkonošské muzeum v Jilemnici)

Kreativní dílna: Vyrábíme andělíčka z notového papíru! Menší děti si ozdobí mini vánoční stromeček skleněnými barevnými korálky:-)

Můžete se s námi zúčastnit soutěže o nejdelší řetěz, ve které vyhráváte CD a DVD "Určitě poletí" s krásnými vánočními písničkami a videoklipy Michaely Novozámské.

Soutěž sledujte zde!

Více fotografií z akce zde

Vyrábíme dětský animovaný film: BARVY DUHY

Vyrábíme dětský animovaný film: BARVY DUHY 25.08.2015 - 27.11.2015

Vystavují: Honza Volf, DŘEVÁCI a Dřevěné hračky Jirsa

Ateliér HDD rozdovádí veselými, barevnými zvířátky nejen pražský malíř Honza (s dalšími, novými obrazy a plakáty), ale také rodinná firma DŘEVÁCI, a to se svými drobnými dřevěnými zvířátky. Barevné káči a joja od manželů Jirsových z Dobrušky to s Vámi pořádně roztočí !…. ZAMĚŘENO NA BARVY :-)

Program:  Seznámení s vystavovaným dílem a jeho autory. 

... Pro ZŠ: Názornný a hravý výklad lektora na téma: světlo, základní barvy, barevné spektrum, DUHA, mísení barev... Praktické ukázky základního mísení barev.

... Pro MŠ: S dětmi společně přivítáme zvířátka z obrazů doprovodu kamaráda Jója a kamarádky Káči. Budeme si všímat barevného zpracování vystavovaných děl - zaměříme se na barvy veselé a smutné. Jednoduchou ukázkou vysvětlíme mísení barev a práci s modelínou tak, aby zůstaly jednotlivé barvy zachovány. V rámci výtvarných dílen si děti vymodelují barevná zvířátka z obrazů, nebo postavičky vlastní... Ani ostatní barevné Káči a joja nezůstanou bez povšimnutí. S káčami si děti zatočí, a zjistí, jak se rozehrají různé barvy... 

Výtvarné dílny: Budou tentokrát jedinečné v tom, že s dětmi vytvoříme animovaný film: BARVY DUHY z vymodelovaných zvířátek. Ten pak poskytneme k dispozici paním učitelkám v elektronické podobě. Nová filmová zvířátka, joja a káči, Vás i později znovu radostně rozdovádí a díky svým barvám a fantazii zůstanou živou vzpomínkou na zážitky z Atelieru HDD.

Ukázka programu: Zde

 

PRO VEŘEJNOST LZE VÝSTAVU S PROGRAMEM DOMLUVIT TELEFONICKY. VIZ SEKCE KONTAKTY.

Více fotografií z akce zde

Sluníčko pro hezké chvíle...

Sluníčko pro hezké chvíle... 17.07.2015 - 28.08.2015

Letní výstava obrazů sluníčkového Honzy Volfa - pro veřejnost! 

Chcete mít dobrou náladu? Zavítejte k nám! Slunečné léto pro malé i velké návštěvníky v Ateliéru Hudebního divadla dětem přichystalo oblíbené obrázky sluncí i pejsků, také spoustu veselých básniček a kreseb českého kreslíře, básníka a prozaika Honzy Volfa.

V rámci programu uvidíte: - legrační slepičky Hedvábničky

                                            - líhnutí kuřátek na vlastní oči! od 20. 7. 2015

                                            - originální obrazy Honzy Volfa malované olejem

                                            - básničky, kalendáře, pohlednice Honzy Volfa - pro děti zdarma!

Výtvarné dílny: Každý návštěvník si vytvoří vlastní obrázek z přírodních materiálů... Poslech pohádky "Okuřátku, které nechtělo jíst".

Výstavu s programem je možné objednat pro větší skupiny (od 8 návštěvníků).

Délka programu 45 minut.

Vstupné: 40 Kč

 

Více fotografií z akce zde

Když vysvitne sluníčko...

Když vysvitne sluníčko... 20.04.2015 - 12.07.2015

Výstava obrazů sluníčkového Honzy Volfa  

 

Chcete si zlepšit náladu? Zavítejte k nám! Ateliér Hudebního divadla dětem právě rozzářily oblíbené obrázky sluncí i pejsků, také spousta veselých básniček českého kreslíře, básníka a prozaika Honzy Volfa.

"Milé sluníčko si na pomoc k srdci vem. A snaž se žít ten hezký život s láskou, nadějí a úsměvem." 

www.honzavolf.cz

Doprovodný program pro MŠ a ZŠ:

Jaro se konečně ohlásilo teplými slunečními paprsky a příroda kolem nás se probouzí. Vyprávíme si o nových začátcích a o zrození. Uvidíte proces líhnutí kuřátek na vlastní oči!  video zde Také novorozená kuřátka křepelek, velká jenom jako palec. V konkrétních termínech proběhnou praktické ukázky canisterapie - zajistí sdružení Aura Canis a s MVDr Ivanou Bendovou si promluvíme o tom, jak pečovat o domácí zvířátka.

Všechny zúčastněné děti z MŠ a ZŠ dostanou zdarma záložky a pohlednice s obrázky Honzy Volfa!!! Paní učitelky dostávají obrázkový kalendář 2015 :-)

Výtvarné dílny: V návaznosti na zážitky z výstavy si návštěvníci vyrobí svůj vlastní veselý obrázek. K dispozici jsou různé druhy obilí, lepidlo a čtvrtky. Pracujeme s přírodními materiály. Děti si své výtvory odnášejí domů, ale také se mohou zúčastnit soutěže o nejzajímavější veselý obrázek. Více na : soutěž

 

Více fotografií z akce zde

Pet-art v atelieru HDD

Pet-art v atelieru HDD 16.02.2015 - 19.04.2015

Vystavuje Renata Filipová

Úplně jiné umění zavítá k nám do Atelieru HDD hned na jaře a Vy můžete být u toho!

Napadlo by Vás někdy vyrábět obrazy a šperky z plastových láhví? Nebo pet lahve vyhazujete a nikdy jste nad jiným způsobem jejich využití nepřemýšleli?

Program pro MŠ a ZŠ:

Čtený a hraný příběh: O plastové lahvičce Perlince a chobotnici Šustilce

Výtvarnice Renata Filipová se rozhodla, že využije pet lahve jako netradiční výtvarný materiál, zapojí fantazii, vloží uměleckou zkušenost a zkusí vyrobit něco nového. Nechte se jejím mistrovským dílem inspirovat: jak vytvořit z úplně obyčejného materiálu velké věci:-) Společně s originálními výrobky Renaty Filipové se zamyslíme nad tím, jak můžeme pomoci naší planetě a pokusíme se s dětmi vymyslet plán: "Aby na planetě Zemi bylo dobře." (enviromentální výchova)

Výtvarná dílna pro děti: Výroba květiny z platových a dalších materiálů. (Své výrobky si děti odnesou domů a paní učitelky obdrží "minikatalog" s náměty pro výrobu jednoduchých i praktických pomocníků a uměleckých výrobků z pet lahví.) 

Výstava s výtvarnou dílnou je otevřena také pro veřejnost. Pro větší skupiny - na objednání.

Více fotografií z akce zde

Moje město, můj dům - zázraky s barvami

Moje město, můj dům - zázraky s barvami 05.01.2015 - 13.02.2015

Vystavují: Dita Dostálková, Martina Špinková, Marie Sokolová

Vidět sebe a svou cestu z výšky, být hýčkán něhou andělských křídel a tušit zázraky velmi blízko, je součástí tajného světa téměř každého z nás… Pokračování andělské výstavy v návaznosti na předvánoční tématiku s malováním na ozdoby, přináší po Novém roce zajímavou obměnu! Unášeni andělskými křídly nad střechy našeho města a našich domovů se zamyslíme nad zázraky, které dovedou barvy malované na hedvábí. A možná uvidíme zázraky také v oknech našich domovů a našich rodin:-) 

Tato výstava bude z důvodů náročnosti výtvarné techniky a připravovaného materiálu kapacitně omezena. Proto prosíme o včasné, závazné přihlášení s přesným počtem dětí. Doporučujeme tuto výstavu především předškolákům a dětem mladšího školního věku.

Tvůrčí dílna: Malování na hedvábí (pro děti jsou pomůcky připraveny v rámci vstupného, děti si své obrázky odnesou domů. Pro paní učitelky je dle zájmu k dispozici profesionální kovový rámeček potažený hedvábím, barvy a kontury v ceně 60 Kč).

Výstava je prodejní! Některá díla si můžete prohlédnout také v našem galerijním obchodě zde.

Více fotografií z akce zde
Akce 2014

Vánoční Workshop pro veřejnost v sobotu 13.12. 2014

Vánoční Workshop pro veřejnost v sobotu 13.12. 2014 13.12.2014 - 13.12.2014

Malování na hedvábí s profesionální malířkou Ditou Dostálkovou!

Časy: dopoledne od 10:00 do 12:00 hodin

         odpoledne od 13:30 do 16:30 hodin

Výtvarné pomůcky a hedvábí jsou v ceně workshopu:-)

Vstupné pro veřejnost: 160,-

děti, důchodci a studenti: 90,-

Workshop je vhodný pro všechny generace, pro rodiče s dětmi od 9 let.

Více fotografií z akce zde

Vánoční andělská výstava - program pro veřejnost každou předvánoční neděli!

Vánoční andělská výstava - program pro veřejnost každou předvánoční neděli! 07.12.2014 - 21.12.2014

Vystavují: Martina Špinková (biblické ilustrace, Malá knížka o Jonášovi), Dita Dostálková (obrazy malované na hedvábí) a Marie Sokolová (vtipné vánoční keramiky).

MALUJEME VÁNOČNÍ KOULE O PRŮMĚRU 10 cm!!!

Nádherné vánoční koule poskytla firma HAN spol. s.r.o. Každý návštěvník si svůj výrobek odnese domů :-)

VIDEOSPOT: KLIK

Biblické příběhy v knihách i kolem nás - pro MŠ a ZŠ

Biblické příběhy v knihách i kolem nás - pro MŠ a ZŠ 03.11.2014 - 04.01.2015

Vystavují: Martina Špinková (biblické ilustrace, Malá knížka o Jonášovi), Dita Dostálková (obrazy malované na hedvábí) a Marie Sokolová (vtipné vánoční keramiky).

Biblické příběhy a jejich symbolika. Vánoce z pohledu etiky. Jak by se měli k sobě lidé chovat a proč? ..."Mezilidské vztahy jsou právě proto tak krásné i tajemné, že nemůžete říct, kde začaly, u koho. Dějí se najednou, ze všech stran. Jsou velkým dobrodružstvím." (M.Špinková)

Doprovodný rogram pro MŠ a ZŠ: Tématika andělů a hedvábných andělských křídel jako symbolu něhy, lásky a ochrany bude motivačním prvkem k vnímání výtvarného díla Dity Dostálkové a následnému samostatnému tvoření. Děti tuto symboliku ztvární na vánoční ozdobu o průměru 10 cm. V rámci promítání animovaného filmu "Jonáš" a rozhovorů nad biblickými příběhy a ilustracemi Martiny Špinkové (zaměřeno na mezilidské vztahy, lásku a úctu a nadále na andělskou tématiku) připraví asistenti s pomocí pedagogického doprovodu dětské výrobky (ozdobičky) na bezpečnou přepravu. 

Předvánoční dílna: malování na ozdoby: videospot zde

Dílna po novém roce: malování na hedvábí. Všichni zúčastnění si svá díla odnesou domů.

Více fotografií z akce zde

Lidská tvář z různých stran

Lidská tvář z různých stran 01.09.2014 - 26.10.2014

Portréty z umělecké dílny Vladimíry Burianové, Břetislava Kovaříka a Marie Sokolové. Kresby, karikatury a plastiky.

Je levá strana našeho obličeje stejná jako pravá?

Proč máme oči uprostřed oválu hlavy a jak bychom vypadali, kdyby naše uši nekončily souběžně s nosem?

Jakou barvu očí mají naši nejbližší?

Odhalte spolu s námi skrytá tajemství lidské tváře...

Doprovodný program pro MŠ a ZŠ: V rámci výtvarné dílny se děti hravou formou naučí a vyzkoušejí si nakreslit proporce obličeje. Svá díla si odnesou domů. 

Více fotografií z akce zde

Pohádky z pastelky

Pohádky z pastelky 16.05.2014 - 23.08.2014

Výstava ilustrací kreslířek dětských knížek, doprovodný program s maňáskovou scénou a výtvarnou dílnou se uskutečnili koncem školního roku i s několika divadelními představeními maňáskového divadla Batole. Malé diváky navštívila v několika termínech sama autorka knížek, divadelních scénářů a také loutkovodička Božena Tymichová. Zahrála dětem vtipnou pohádku „Ochechule loví ryby“. V návaznosti na představení si všichni účastníci programu měli možnost dotvořit stejnojmennou omalovánku s říkankami a celým scénářem pohádky.

V rámci programu si děti vyzkoušely techniku kresby různými druhy pastelek a nechaly se inspirovat pohádkovou tématikou kreslířky Marie Brožové, jejíž dílo je plné živé fantazie.

Výstava pokračuje do poloviny prázdnin. Je na objednání pro větší skupiny. Obsahuje také čtení z knihy B.T. „Poselství z říše skřítků“.

Více fotografií z akce zde

Výstava divadelních kostýmů a masek

Výstava divadelních kostýmů a masek 03.02.2014 - 20.04.2014

Pro zamyšlení nad tématem "Tváře dobra a zla" jsme zvolili divadelní kostýmy a masky, které zapůjčilo Východočeské divadlo Pardubice. V návaznosti na končící karnevalovou a masopustní sezónu se děti i dospělí návštěvníci mohli pokochat uměním kostýmních návrhářů. U pozorování kostýmů, masek a šperků se děti zamýšlely nad tématem dobra a zla, které zajisté nemusí zůstávat jen tématem pohádek. Každé dítě si na závěr programu vyrobilo divadelní masku a někeré děti se se svými výrobky zúčastnily vzhlášené výtvarné soutěže. Celým programem provázela "princezna" Klára Zámečníková v kouzelném divadelním kostýmu a scénické hudební doprovody zajistila Ester Novozámská na pianině Petrof. Pianino zapůjčila pro tyto účely společnost Petrof s.r.o.

Více fotografií z akce zde
Akce 2013

Výstava betlémů s výtvarnou dílnou

Výstava betlémů s výtvarnou dílnou 25.11.2013 - 30.12.2013

vidění pro dospělé i dětské návštěvníky byly dřevěné betlémy současných českých výtvarníků. Figurkový a monolitický od Bedřicha Šilara spolu s „pařízkovým“ betlémem Stanislava Vacka zapůjčilo ze svých sbírek Městské muzeum Žamberk. Betlémy papírové z podhůří Orlických hor vznikly v romantické roubence Boženky Tymichové, autorky knížek pro děti. Trojrozměrné papírové betlémy a historické archy zapůjčilo Muzeum betlémů Třebechovice. Malby andělů vystavila Lenka Syrovátková a obraz „Narození Páně“ Miriam Bendová. Nezanedbatelný prostor výstavy zaujmuly také dětské kresby na téma: „Vánoční příběh očima dětí“. Zvláštní prostor jsme vyhradili nejzajímavějším obrázkům dětí od 3 do 8 let. Do společné přípravy se zapojily některé mateřské školy z Hradce Králové a okolí.

Více fotografií z akce zde

Výstava obrazů Michaila Ščigola

Výstava obrazů Michaila Ščigola 04.10.2013 - 18.11.2013

„Kde se nachází přechod mezi dětskou fantazií a realitou“ je název výstavy, která vede diváka k zamyšlení. Každý obraz má svůj příběh. V něm autor poodhalil své nitro a nadále očekává, že si každý divák vytvoří své osobní mýty, probudí fantazii a využije autorovu výpověď k vlastnímu obohacení. Krátké popisy u každého obrazu poslouží jako verbální klíč k obsahovosti. Témata děl jsou různá, dotýkají se hudby a umění vůbec, ekologie, mezilidských vztahů… Jsou filosofická i groteskní.

Slavnostní otevření multifunkčního Atelieru HDD vernisáží Michaila Ščigola

Slavnostní otevření multifunkčního Atelieru HDD vernisáží Michaila Ščigola 03.10.2013 - 30.11.-1

Netradiční odpoledne s názvem „ Kde se nachází přechod mezi dětskou fantazií a realitou“ proběhlo za účasti primátora Hradce Králové Zdeňka Finka a dalších přímých partnerů rekonstrukce půvabných prostor na Starém Náměstí v historickém centru Hradce Králové. Výstava obrazů známého malíře Michaila Ščigola a hudební vložka tria Hudebního divadla dětem podnítily zúčastněné návštěvníky nejen k seriózní prohlídce díla, ale také k návratu do dětství. Emoce rozehrávající barvy, mistrné příběhy, filosofická témata obrazů přecházející místy až do groteskního ztvárnění, to vše propojené hudbou a vtipnými texty Michaely Novozámské umožnilo divákům stát se na chvíli součástí uměleckého a tvůrčího světa. Vždyť v zapůjčené designové vaně od firmy Siko plavalo v závěru odpoledne nespočet papírových lodiček a návštěvníky vytvořených origamů….

Více fotografií z akce zde