Facebook Mail urcitepoleti divadlo

Galerie - Akce: Tajemství lesa a volání stromů

od 24.9 do 6.11.2018

Mají stromy vrásky? Proč se kůra stromů sama loupe? Umí stromy mluvit? Co je les a co prales? Kdo jsou kamarádi stromů a existuje lesní internet?

Výukový program dětem navíc prozradí, zda jsou pro stromy zdravé “ mokré nohy” a zda houby lesu prospívají:-). Přijďte spolu s dětmi nadechnout lesního tajemství, a dozvědět se mnoho zajímavostí o životě a komunikaci stromů. (program je vhodný pro 1-5 třídy ZŠ a je přizpůsoben také pro menší děti z Mateřských škol!)

Během vyprávění se seznámíme s grafickými technikami - dřevořez, dřevoryt, suchá jehla linoryt a frotáž. Součástí výstavy budou také originální díla studentů grafické tvorby na Univerzitě Hradec Králové pod vedením Mgr. Lubomíra Netušila. Do lesního světa nás dále uvedou obrazy Barbory Heřmanové a Blanky Urbanové.

Ve výtvarné dílně si děti vyzkouší grafickou techniku zvanou „frotáž,“ pomocí níž si vytvoří lesního skřítka “Podzimníka". Své výrobky si děti odnesou domů!

Při závěrečném čtení z knihy Františka Skály „Jak Cílek Lídu našel se znovu ocitneme přímo uprostřed lesního světa a domova podivuhodných stvoření, která obývají nejtajnější zákoutí naší české přírody. 

Program rezervujte na tel.č.: 777744957 (pouze pro skupiny)

 

Akce: Tajemství lesa a volání stromů