Facebook Mail urcitepoleti divadlo

Galerie - Akce: Od podzimu do Vánoc!

Malování na ručně foukané velké zdoby můžete zažít v rámci programu: Od podzimu do Vánoc!
Termín: 24.11. - 17.12. 2021 pro školy a MŠ
Pro veřejnost vystavujeme až do 30. prosince!!!
Vystavuje: Andrea Popprová 
Lidé od pradávna žili ve skupinách, rodech, vytvářeli komunity a společenství. Také biblickému Adamovi nebylo dobře samotnému a proto mu Bůh stvořil Evu:-). Člověk je prostě tvor společenský. A tak lidé vždy hledali rozličné způsoby, motivace a důvody, které by je spojovaly a obohacovaly. Jedním z takových důvodů jsou svátky, tradice, obyčeje a zvyky, které vytvářejí kulturu našeho národa. V rámci této naší výstavy s programem a výtvarnou dílnou si s dětmi připomeneme oslavy svátků konané Od podzimu do vánoc! Povyprávíme si, jak se tradičně připravit na Dušičky, na Svatého Martina, jaké poselství nám přinesla Svatá Kateřina, Ondřej, Barbora, Mikuláš, Lucie a co nás čeká v závěru Adventu? Oprostíme se na chvíli od jakékoliv ideologie a podíváme se na staré zvyky a obyčeje jako na společenský výsledek vývoje a kulturnosti našeho národa:-). Videozáznam z Vánoční výstavy z předešlých let.
V rámci výstavy se dozvíte, jak jednoduše s dětmi vyrobit lampión, dýni z toaletního papíru, adventní věnec z jehličí a kukuřičného šustí, jak vyrobit adventní kalendář i létající betlémskou hvězdu! Proběhne také prezentace nové knížky Andrey Popprové, Čekání na Vánoce.
Ve výtvarné dílně si děti ozdobí foukané ozdoby 9 cm od firmy Han z Jičína.
Vstupné: 55 Kč/dítě nejméně 16 dětí (v případě nižšího počtu je potřeba vstupné doplatit, nebo spojit dvě třídy dohromady, děkujeme za pochopení). Své výrobky si děti odnášejí domů.
Akce: Od podzimu do Vánoc!
Akce: Od podzimu do Vánoc!
Akce: Od podzimu do Vánoc!