Facebook Mail urcitepoleti divadlo

Archiv akcí v Pardubice

Akce 2018

Bylinky a skřítek Šalvěj

Bylinky a skřítek Šalvěj 12.02.2018 - 13.04.2018

Nemeškejte ani chvíli, uvidíte jarní divy!

 

Drazí přátelé kreativních programů pro děti, naše nová výstava v Ateliéru HDD v Havlíčkově ulici bude doopravdy výjimečná a voňavá!

 „Kouzlo bylin a vyprávění skřítka Šalvěje!“ 

Další výstava pro děti okouzlí nejen Vaše oči, ale tentokrát také smysly! Naukou o květinách, o léčivém umění a vůní bylinek nás bude provázet skřítek Šalvěj z knihy současné ilustrátorky Markéty Vydrové.

 Šalvěj nám představí „babiččinu zahrádku“ a vysvětlí nám, co všechno umí kopřiva, jak voní levandule, která bylinka je na dobrou mysl a čím vším nám příroda dodává životní energii? 

Na kouzlu jemné jarní atmosféry přidají i hedvábné květinové obrazy akademické malířky Světlany Hart.
 Na závěr výstavy s programem přečteme dětem vtipný úryvek z knihy „Můj skřítek Šalvěj“ o luční válce čmeláků :-)

  • Výtvarné dílny: Jako správní zahradníci si děti vyrobí legrační barevný zápich do květináče. Všechny výrobky si děti odnesou domů :-)
  • Dárek zdarma pro paní učitelky: odpočiňte si u nás s šálkem dobré kávy nebo čaje…

 

  • Výstava je také prodejní! Můžete si u nás zakoupit například voňavé bylinkové pytlíčky, šité skřítky, knížku Můj skřítek Šalvěj, šperky z přírodnin a další netradiční dárkové předměty.

Enviromentální rozměr programu: - rozvoj odpovědnosti ve vztahu k ochraně přírody

-          rozvoj aktivity, tvořivosti a ohleduplnosti ve vztahu k životnímu prostředí

-          utváření zdravého životního stylu a vnímání estetických hodnot prostředí

Těšíme se na vás v Ateliéru HDD v Havlíčkově ulici!

Akce 2017

Cesta za hvězdou noční oblohou

Cesta za hvězdou noční oblohou 01.12.2017 - 31.12.2017

Vánoční putování za Hvězdou 

(Tradiční a nehynoucí vánoční téma v netradičním vesmírném pojetí.)

Vystavují: Jana Kateřina Kastnerová a Ester Novozámská

Ateliér HDD se pro očekávaný sváteční čas promění ve vesmírné nekonečno. Vesmírná atmosféra je vytvořena díky spolupráci s Královéhradeckou hvězdárnou, která zapůjčila vesmírný dalekohled, plakáty vesmíru a fotografie planet, Mléčné dráhy, i snímky z dalekých výprav kosmických teleskopů do cizích galaxií. 

Tematický, naučný umělecký program zavede děti mezi mezihvězdné mlhoviny a ještě dál do světa vesmírných tajemství a proroctví. Díky jednomu z nich se návštěvníci vrátí zpět do historie až do časů, kdy se na nebi objevila nová hvězda a přivedla tři mudrce, pastýře a mnoho lidí do Betléma k jeslím. Zde se narodila láska, odpuštění a víra.

Kreativní dílna:V rámci uměleckého programu si děti v kreativní dílně vyrobí vlastní třpytivou vesmírnou záložku s kabošonem. 

Videozáznam z akce

Více fotografií z akce zde

Magický cirkus

Magický cirkus 23.09.2017 - 05.11.2017

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální událost! "Dámy a pánové - nenechte si ujít, co jsme pro Vás připravili v novém Ateliéru HDD v Pardubicích! 

Čáry, kouzla, iluze a akrobacie! To vše v podání skutečných žonglérů magického Nového cirkusu a herců Hudebního divadla dětem :-)

Umělecké vystoupení s ukázkami a výukou dovedností skupiny Alterna, děti uchvátí nejen v rámci programu. Triky a pohybové kreace, jimž se děti naučí, je následně zabaví v rámci každé volné chvíle! Ve školce na zahrádce, při cvičení, o přestávkách ve škole a hlavně i doma ve volném čase namísto obrazovky!!!  

Výuková část: Co je Nový cirkus? V čem spočívá kouzlo Novém cirkusu oproti cirkusu klasickému, jak ho známe? Na otázky zvídavých návštěvníků odpoví krátké nahlédnutí do historie vzniku cirkusu v hereckém podání a vtipné verše Miriam Bendové. Také výuková část je plná přizpůsobených živých ukázek kontaktního žonglování, manipulace s iluzivními předměty a párová akrobacie.

Vystavují:  Magickou atmosféru v iluzivním šapitó doplní svými obrazy Iveta Autrattová a Stanislav Škoda.

Výtvarné dílny: vyrobíme si barevný žonglovací míček, se kterým se děti určitě nudit nebudou. Všechny výrobky si děti odnesou domů! Tento výrobek bude dětem sloužit pro trénink koordinace pohybů, posilovat L a P hemisféru a trénovat rovnováhu. Dobře se hodí pro volný čas a společně s odkazy na výuková videa, které od nás jako bonus obdržíte:-)

 

Více fotografií z akce zde