Facebook Mail urcitepoleti divadlo

Archiv akcí v Pardubice

Akce 2018

Andělská křídla

Andělská křídla 03.12.2018 - 31.12.2018

Na této předvánoční a vánoční výstavě uvidíte unikátní andělské obrazy malované na hedvábí od akademické malířky Dity Dostálkové! Ty nás doslova přenesou na andělských křídlech v tradičním i netradičním pojetí narození Jezulátka.
Do kouzelné vánoční atmosféry nám pomohou vplout také pohádkové obrázky Šárky Svobodové.                  

Touto výstavou nás bude doprovázet šum andělských křídel! Unášeni anděly nad střechami našeho města a našich domovů se zamyslíme nad zázraky prvních Vánoc. 

 

Výtvarné dílny: Děti si vyrobí originálního andělíčka z dřevěného kolíčku, ozdobného drátku a korálku. Všechny výrobky si děti odnesou domů!

A protože k Vánocům patří dávání, máme dárek pro paní učitelky: Hand made malovaný oblázek a přáníčko pro štěstí. :-) 

Těšíme se na Vás!

Barvy duhy

Barvy duhy 14.09.2018 - 16.11.2018

výukový program: od 20.9. do 6.11. 2018

S dětmi se ocitneme ve filmovém studiu a vyrobíme si dětský animovaný film na téma: Barvy duhy

Program: 1. seznámení s dílem českého kreslíře a básníka Honzy Volfa

2. krátké nahlédnutí do historie Českého animovaného filmu

3. Výukový program: Názorný a hravý výklad na téma: světlo, základní barvy, barevné spektrum, duha, mísení barev, praktické ukázky základního mísení barev.

Výtvarná dílna: Děti si v rámci pokusů se světlem a barvami vymodelují filmové postavičky z barevné modelíny a rozehrají s nimi vlastní animovaný film. Animaci, kterou společně vytvoříme v rámci programu, zašle lektor ateliéru dodatečně každé zůčastnění třídě! (po jejím konečném zpracování, na emailovou adresu pedagoga) Vymodelované postavičky si děti odnesou s sebou do školy v připravených krabicích :-)

 

Nečekáme-vyplouváme

Nečekáme-vyplouváme 05.06.2018 - 31.08.2018

Pro velký zájem výstavu prodlužujeme až do konce prázdnin! :)

Vystavují: Daria Bernadetta Novotná a Eva Mašínová

 Námořníci, badatelé či lovci mořských příšer, máte odvahu vytvořit další dobrodružné příběhy, které se možná stanou legendou? Podobně, jako fantastická kniha Julese Vernea 20 000 mil pod mořem? Jak si vysvětlujete záhadu mnoha potopených lodí? Věříte na podmořské obří netvory nebo zůstáváte na straně vědeckých důkazů ichtyologů s nimiž se rádi dáváte do poznávání mořských živočichů a vodního světa?


Vydejte se s námi přes Tichý oceán až k australským břehům, kde lidé poprvé roku 1866 spatřili legendární Krakatici!
Poznejte s námi vzdálené kontinenty, tajuplné vodní hlubiny, roztodivné živočichy, naučte se vázat námořnické uzly i kreslit mapy!

Výtvarné dílny:  V rámci skupinové i individuální práce vytvoříme mořeplavecké mapy s mořskými příšerami a naučíme se rozmývat akvarelové pastelky vodou

Bylinky a skřítek Šalvěj

Bylinky a skřítek Šalvěj 12.02.2018 - 13.04.2018

Nemeškejte ani chvíli, uvidíte jarní divy!

 

Drazí přátelé kreativních programů pro děti, naše nová výstava v Ateliéru HDD v Havlíčkově ulici bude doopravdy výjimečná a voňavá!

 „Kouzlo bylin a vyprávění skřítka Šalvěje!“ 

Další výstava pro děti okouzlí nejen Vaše oči, ale tentokrát také smysly! Naukou o květinách, o léčivém umění a vůní bylinek nás bude provázet skřítek Šalvěj z knihy současné ilustrátorky Markéty Vydrové.

 Šalvěj nám představí „babiččinu zahrádku“ a vysvětlí nám, co všechno umí kopřiva, jak voní levandule, která bylinka je na dobrou mysl a čím vším nám příroda dodává životní energii? 

Na kouzlu jemné jarní atmosféry přidají i hedvábné květinové obrazy akademické malířky Světlany Hart.
 Na závěr výstavy s programem přečteme dětem vtipný úryvek z knihy „Můj skřítek Šalvěj“ o luční válce čmeláků :-)

  • Výtvarné dílny: Jako správní zahradníci si děti vyrobí legrační barevný zápich do květináče. Všechny výrobky si děti odnesou domů :-)
  • Dárek zdarma pro paní učitelky: odpočiňte si u nás s šálkem dobré kávy nebo čaje…

 

  • Výstava je také prodejní! Můžete si u nás zakoupit například voňavé bylinkové pytlíčky, šité skřítky, knížku Můj skřítek Šalvěj, šperky z přírodnin a další netradiční dárkové předměty.

Enviromentální rozměr programu: - rozvoj odpovědnosti ve vztahu k ochraně přírody

-          rozvoj aktivity, tvořivosti a ohleduplnosti ve vztahu k životnímu prostředí

-          utváření zdravého životního stylu a vnímání estetických hodnot prostředí

Těšíme se na vás v Ateliéru HDD v Havlíčkově ulici!

Akce 2017

Cesta za hvězdou noční oblohou

Cesta za hvězdou noční oblohou 01.12.2017 - 31.12.2017

Vánoční putování za Hvězdou 

(Tradiční a nehynoucí vánoční téma v netradičním vesmírném pojetí.)

Vystavují: Jana Kateřina Kastnerová a Ester Novozámská

Ateliér HDD se pro očekávaný sváteční čas promění ve vesmírné nekonečno. Vesmírná atmosféra je vytvořena díky spolupráci s Královéhradeckou hvězdárnou, která zapůjčila vesmírný dalekohled, plakáty vesmíru a fotografie planet, Mléčné dráhy, i snímky z dalekých výprav kosmických teleskopů do cizích galaxií. 

Tematický, naučný umělecký program zavede děti mezi mezihvězdné mlhoviny a ještě dál do světa vesmírných tajemství a proroctví. Díky jednomu z nich se návštěvníci vrátí zpět do historie až do časů, kdy se na nebi objevila nová hvězda a přivedla tři mudrce, pastýře a mnoho lidí do Betléma k jeslím. Zde se narodila láska, odpuštění a víra.

Kreativní dílna:V rámci uměleckého programu si děti v kreativní dílně vyrobí vlastní třpytivou vesmírnou záložku s kabošonem. 

Videozáznam z akce

Více fotografií z akce zde

Magický cirkus

Magický cirkus 23.09.2017 - 05.11.2017

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální událost! "Dámy a pánové - nenechte si ujít, co jsme pro Vás připravili v novém Ateliéru HDD v Pardubicích! 

Čáry, kouzla, iluze a akrobacie! To vše v podání skutečných žonglérů magického Nového cirkusu a herců Hudebního divadla dětem :-)

Umělecké vystoupení s ukázkami a výukou dovedností skupiny Alterna, děti uchvátí nejen v rámci programu. Triky a pohybové kreace, jimž se děti naučí, je následně zabaví v rámci každé volné chvíle! Ve školce na zahrádce, při cvičení, o přestávkách ve škole a hlavně i doma ve volném čase namísto obrazovky!!!  

Výuková část: Co je Nový cirkus? V čem spočívá kouzlo Novém cirkusu oproti cirkusu klasickému, jak ho známe? Na otázky zvídavých návštěvníků odpoví krátké nahlédnutí do historie vzniku cirkusu v hereckém podání a vtipné verše Miriam Bendové. Také výuková část je plná přizpůsobených živých ukázek kontaktního žonglování, manipulace s iluzivními předměty a párová akrobacie.

Vystavují:  Magickou atmosféru v iluzivním šapitó doplní svými obrazy Iveta Autrattová a Stanislav Škoda.

Výtvarné dílny: vyrobíme si barevný žonglovací míček, se kterým se děti určitě nudit nebudou. Všechny výrobky si děti odnesou domů! Tento výrobek bude dětem sloužit pro trénink koordinace pohybů, posilovat L a P hemisféru a trénovat rovnováhu. Dobře se hodí pro volný čas a společně s odkazy na výuková videa, které od nás jako bonus obdržíte:-)

 

Více fotografií z akce zde